Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

image1 image1 image1

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Intencje mszalne

                                                      w okresie od 25 lutego 2024 do 3 marca 2024

Niedziela 25 lutego 2024 r. II Niedziela Wielkiego Postu.

07:30

Za ++ rodz. Ernę i Józefa Grega ++ ich rodziców + ciotkę Helenę ++ z rodzin Szczęsny, Grega i dusze w czyśćcu cierpiące. /L/

09:00

Za ++ z rodziny. /L/

10:30

Za dusze w czyśćcu cierpiące. /T/

14:00

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. /L/

15:00

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. /T/

 

Poniedziałek 26 lutego 2024

17:00

Intencja wolna. /L/

Wtorek 27 lutego 2024 r.

08:00

Intencja wolna. /L/

Środa 28 lutego 2024 r.

17:00

Intencja wolna. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 29 lutego 2024 r.

08:00

O powołania kapłańskie i zakonne. /L/

Piątek 1 marca 2024 r. I Piątek miesiąca.

16:00

Droga krzyżowa. Za + brata Norberta Pyrasch z okazji ziemskich Urodzin + żonę Barbarę + ich syna ++ z rodziny i pokrew. z obu stron. /T/

17:30

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Droga krzyżowa. /L/

Sobota 2 marca 2024 r. I Sobota miesiąca.

08:00

W intencjach czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo. /L/

13:00

Do Anioła Stróża o Bożą opiekę dla nowo ochrzczonego dziecka Luny, Rity Mazur oraz w intencji Jego rodziców i chrzestnych. /L/

 Niedziela 3 marca 2024 r. III Niedziela Wielkiego Postu.

07:30

Intencja Róż różańcowych. Zmiana tajemnic różańca Świętego. /L/

09:00

Za + Elżbietę Dziadek w kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca + Jej męża Wawrzyńca ++ synów Józefa i Karola + wnuczkę Justynę + Józefa Sladek ++ z pokrew. Dziadek, Holik, Sladek. /L/

10:30

Za + męża, Ojca i dziadka Joachima Wolny z okazji ziemskich Urodzin. /T/

14:00

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. /L/

15:00

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. /T/

 

                                                 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…

2. Dziś o godz.14.00 i 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.

3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy.

4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek od godz. 08.00 odwiedziny chorych. Informuję, że odwiedziny chorych odbędą się jeszcze w Wielkim Tygodniu – tj. za trzy tygodnie.

 5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed i podczas każdej Mszy Świętej

6.Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na opłaty parafialne. Kolekta z następnej niedzieli na Seminarium w Opolu. Informuję, że ostatnia kolekta na montaż organów wyniosła L. 1057.20 i 0,20 E, T. 498.87 zł i 2, 20 E. Dziękuję za wszelkie ofiary.

7. Katecheza dla klasy VII w środę o godz. 16.00, klasa III sobota po Mszy porannej

.

 Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłego Wernera   polecamy miłosierdziu Bożemu.

           

Copyright © Parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

created by TOMP