Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

image1 image1 image1

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

                                                                  Intencje mszalne

                             w okresie od 28 maja 2023 do 4 czerwca 2023

 

Niedziela 28.05.2023 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

07:30

Za ++ fundatorów i budowniczych naszego kościoła. /L/

09:00

Za ++ {Parafian. /T/

11:00

SUMA ODPUSTOWA: Do Ducha Świętego o Jego dary i Bożą opiekę dla budowniczych i darczyńców naszego Kościoła. /L/

 

 

      15:00

Nabożeństwo majowe. /T/

 

Poniedziałek 29.05.2023 r. Święto N M P Matki Kościoła.

18:00

Intencja wolna. /L/

 

Wtorek 30.05.2023 r.

08:00

Intencja wolna. /L/

 

Środa 31.05.2023 r. Święto Nawiedzenia N M P.

18:00

Za + Joachima Mecha w rocznicę odejścia do domu Ojca + Matkę Renatę + Ojca Pawła ++ z pokrew. i dusze w czyśćcu cierpiące. Nowenna do M B N P./L/

 

Czwartek 01.06.2023 r. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

18:00

Za + Matkę Marię Faltin w rocznicę odejścia do domu Ojca + Ojca Augustyna ++ ich rodziców i rodzeństwo + Henryka Kubas ++ Jego rodziców ++ z pokrew. /L/

 

Piątek 02.06.2023 r. I Piątek miesiąca.

17:00

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. /T/

18:00

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. /L/

 

Sobota 03.06.2023 r. I Sobota miesiąca.

08:00

W intencjach czcicieli Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo. /L/

 

Niedziela 04.06.2023 r. Uroczystość Trójcy Świetej.

07:30

W intencjach sióstr i braci z róż różańcowych. Zmiana tajemnic Różańca Świętego. /L/

09:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Bożą opiekę w rodzinie. /L/

10:30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem M B N P z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo w intencji Państwa Heleny i Jana Matyszok z okazji 60 rocznicy zawarcia małżeństwa. /T/

 

                                                                             OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą!

Dzisiaj odpust w Laskowicach. Dziękuję O Franciszkaninowi za Słowo Boże i modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Spotkanie modlitewne rolników w Oleśnie o godz. 10.00.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na świąteczną wieczorną Eucharystię.

4. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz.08.00. Chorych proszę zapisać w zakrystii.

6. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kaplana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. W tym dniu I sobota miesiąca. Zapraszam na Mszę Św. i nabożeństwo.

7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W Murowie odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 11.00.

8. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na wyposażenie łazienki. Informuję, że ostatnia kolekta na montaż organów wyniosła L. 1217.70 zł i 10 E, T. 571.90 zł. Dziękuję bardzo za wszelkie ofiary.

Dziękuję za uporządkowanie obejścia kościoła w Laskowicach jak i za wszelkie prace na rzecz naszej Parafii.

 

 

             

Copyright © Parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

created by TOMP