Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

w okresie od 27 maja 2018 do 3 czerwca 2018

Niedziela 27 maja 2018 Uroczystość Trójcy Świętej.

07:30

Za ++ Matki Marię Kowol i Magdalenę Biskup ++ Matki chrzestne Agnieszkę i Annę./L/

09:00

Rocznica I Komunii Św. W intencji, dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych./L/

10:30

Za + Adama Kita w kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca ++ rodziców, teściów, braci i siostry i dusze w czyśćcu cierpiące./T/

14:00

Nabożeństwo majowe./L/

15:00

Nabożeństwo majowe./T/

Poniedziałek 28 maja 2018

18:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożą opiekę w dorosłym życiu w int. Dastina Knopik z okazji 18 rocznicy Urodzin./L/

Wtorek 29 maja 2018 Św. Urszuli Ledóchowskiej.

Za + Ojca Gerharda Glanz + żonę ++ rodziców i teściów./L/

Środa 30 maja 2018

18:00

Za + męża i Ojca Jerzego Sygulka w kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca ++ Jego rodziców + siostrę Martę ++ z pokrew. Sygulka, Rosner. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 31 maja 2018 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa.

08:00

Do Chrystusa Eucharystycznego z podziękowaniem za Jego obecność wśród nas, z przeproszeniem za wszelkie świętokradztwa. Procesja do 4 ołtarzy./L/

10:00

Do Chrystusa Eucharystycznego z podziękowaniem za Jego obecność wśród nas, z przeproszeniem za wszelkie świętokradztwa. Procesja do 4 ołtarzy./T/

Piątek 1 czerwca 2018 I Piątek miesiąca. Msze Św. szkolne.

17:00

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa./T/

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa./L/

Sobota 2 czerwca 2018

08:00

Za Parafian./L/

Niedziela 3 czerwca 2018 IX Niedziela Zwykła.

07:30

Za + Joachima Mecha w I rocznicę odejścia do domu Ojca./L/

09:00

Za + Marię Faltin w I rocznicę odejścia do domu Ojca polecając + męża Augustyna i zięcia Henryka./L/

10:30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą Bożą opiekę i dar zdrowia dla Państwa Jana i Heleny Matysiok z okazji 55 rocznicy zawarcia małżeństwa./T/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  1. W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 08.00 w Laskowicach, w Tułach o godz. 10.00. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego, więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

O przygotowanie ołtarzy proszę: Laskowice – I ołtarz klasa VI, II ołtarz klasa VII, III ołtarz klasa II Gimnazjum, IV w kościele klasa III Gimnazjum.

W Tułach – I ołtarz Państwo Ptak i sąsiedzi, II ołtarz Państwo Bawej i sąsiedzi, III ołtarz mieszkańcy bloków, IV ołtarz mieszkańcy Osi.

1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas.
  1. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi.
  1. W piątek na nabożeństwa z procesją eucharystyczną zapraszamy zwłaszcza dzieci. Będziemy prosić Pana Jezusa o szczególne błogosławieństwo dla nich z okazji Dnia Dziecka.

Z racji I Piątku odwiedziny chorych od godz. 08.00. Chorych proszę zgłosić.

1. Kolektę z przyszłej niedzieli na Seminarium, przed kościołem na dach do starego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
  1. Niech Bóg Jedyny w Trzech Osobach błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia, jak również wszystkim Parafianom i Gościom.