Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

w okresie od 13 stycznia 2019 do 20 stycznia 2019

Niedziela 13 stycznia 2019 Niedziela Chrztu Pańskiego.

07:30

Za ++ Parafian./L/

09:00

Za + siostrę zakonna Columbę./L/

10:30

Za dusze w czyśćcu cierpiąc ofiara ze skarbonki./T/

14:00

Nieszpory niedzielne./L/

Poniedziałek 14 stycznia 2019

17:00

Za + męża i Ojca Józefa Frasek w VI rocznicę odejścia do domu Ojca ++ z rodzin Frasek, Bock i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Wtorek 15 stycznia 2019

17:00

Za + brata Eryka Ring w IV rocznicę odejścia do domu Ojca ++ rodz. Anielę i Alfonsa Ring + męża Tadeusza Gmyz ++ z pokrew. Ring, Kansy i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Środa 16 stycznia 2019

17:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem M B N P z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę w pewnej intencji polecając Miłosierdziu Bożemu + męża. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 17 stycznia 2019 Św. Antoniego Opata

17:00

Za + Jana Rogowskiego ++ rodziców, rodzeństwo + Ryszarda Rogowskiego ++ Karola i Franciszkę Wieczorek ++ rodziców, rodzeństwo ++ kuzynki Marię i Adelę i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Piątek 18 stycznia 2019 Msze szkolne

16:00

Za Parafian./T/

17:00

Za ++ Zofię i Rocha Gasyn ++ rodz. Annę i Huberta Wójcik + Erwina Miemus ++ z rodzin Gasyn, Wójcik, Miemus./L/

Sobota 19 stycznia 2019 Św. Józefa Sebastiana Pelczara Biskupa

08:00

Za + Wiktorię Szweda ++ 3 siostry Annę, Agnieszkę i Marię + brata Jana z żoną Agnieszką ++ ich rodziców Walentego i Marię ++ z pokrew. Szweda, Mecha./L/

Za + męża i Ojca Sebastiana Gorońskiego w I rocznicę odejścia do domu Ojca./T/

Niedziela 20 stycznia 2019 II Niedziela Zwykła.

07:30

Za + Jadwigę Slabik ++ z pokrew./L/

09:00

Do Bożej Opatrzności i M B N P oraz Św. Agnieszki z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i dalszą Bożą opiekę w int. Pani Agnieszki Warzyc oraz dzieci z rodzinami./L/

10:30

Za ++ rodz. Jana i Martę Bawej ++ Wilhelma i Konstantynę Tomala + brata Edwarda, siostrę Annę ++ Helenę i Karola Krzymińskich ++ Marię, Józefa i Konrada Kos + Józefa Tillner i dusze w czyśćcu cierpiące./T/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  1. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
  1. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
  1. Uczniów, studentów i pracowników, którzy przybyli do nas ze Wschodu i stanowią częścią naszej społeczności, informujemy, iż na terenie diecezji opolskiej istnieją miejsca, w których mogą uczestniczyć w liturgii i być objęci opieką duszpasterską. Dla osób należących do Kościoła prawosławnego są nimi: Prawosławna Parafia pw. Ikony Bogurodzicy Wszystkich Strapionych Radości (Kędzierzyn Koźle, ul. Kościelna 11) oraz Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła (Opole, Plac Mickiewicza 1), a dla osób należących do Kościoła greckokatolickiego i Kościoła rzymskokatolickiego jest nim Rzymskokatolicka Parafia pw. Przemienienia Pańskiego (Opole, ul. gen. Grota-Roweckiego 3). Telefony kontaktowe znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie. O przekazanie tej informacji migrantom prosimy również ich pracodawców, przyjaciół i sąsiadów.
  2. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na Seminarium w Opolu. Informuję, że ostatnia zbiórka na dach starego kościoła wyniosła 2467 zł i 20 E. Bóg zapłać za ofiary.
  1. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzę wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia.