Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

image1 image1 image1

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Drodzy Parafianie. Trwający czas epidemii zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza). Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.   

                                                                                                                                                                                

                                                           Intencje mszalne

                       w okresie od 20 września 2020 do 27 września 2020

 

Niedziela 20 września 2020 ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W TUŁACH.

07:30

Za ++ fundatorów i budowniczych naszego kościoła ++ Parafian i Gości./T/

09:00

Za + Gertrudę Buhl w I rocznicę odejścia do domu Ojca ++ Marię i Józefa Cebulla ++ Bertę i Wincentego Buhl + Reinholda Buhl.

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i dalszą Bożą opiekę dla Pana Bernarda Plewnia z okazji 60 rocznicy Urodzin./L/

11:00

Suma odpustowa: Do Matki Bożej Bolesnej o dar zdrowia i Boża opiekę dla Parafian i Gości./T/

 

Poniedziałek 21 września 2020 Św. Mateusza.

18:00

Za + Ojca Józefa Duda w X rocznicę odejścia do domu Ojca + Matkę Hildegardę + Uwe Bonisch ++ z rodzin Duda, Sygulka./L/

 

Wtorek 22 września 2020

18:00

Za + męża Józefa Sladek w rocznicę odejścia do domu Ojca ++ rodziców z obu stron ++ braci, siostry + Justynę Dziadek ++ z pokrew./L/

 

Środa 23 września 2020 Św. Ojca Pio.

18:00

Za ++ rodz. Rozalię i Jana Plewnia ++ Annę i Maksymiliana Bański + brata Helmuta, bratową Różę, szwagierkę Elżbietę ++ 3 szwagrów ++ dziadków ++ z pokrew. Plewnia, Bański i dusze w czyśćcu cierpiące. Nowenna do M B N P./L/

 

Czwartek 24 września 2020

18:00

Za + Arno Pach + syna Joachima, wnuka Roberta ++ rodz. Marię Pach, Annę i Stefana Pach ++ siostry Hedwig Pach i Annę Dziumak z mężem ++ ich dzieci + brata Bernharda Pach ++ z pokrew. z obu stron./L/

 

Piątek 25 września 2020 Msze szkolne

17:00

Za dusze w czyśćcu cierpiące./T/

18:00

Za + Gertrudę./L/

 

Sobota 26 września 2020

08:00

Za ++ rodz. Gertrudę i Pawła Strzelczyk ++ 3 braci + szwagierkę ++ z pokrew. Strzelczyk, Świerczok./L/

15:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem M B N P z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla Klaudii Fuhl z okazji 18 rocznicy Urodzin./L/

18:00

Za + Zygfryda Franke z okazji Urodzin ++ z rodzin Franke, Prochota./T/

 

Niedziela 27 września 2020 XXVI Niedziela Zwykła. Dożynki w Tułach.

07:30

O powołania kapłańskie z naszej Parafii./L/

09:00

W intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii./L/

10:30

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Św. Izydora z podziękowaniem za tegoroczny chleb z prośbą o dalszą opiekę dla mieszkańców Tuł i Osi./T/

 

                                                                              OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Dzisiaj w naszej Parafii przeżywamy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Witam w naszej wspólnocie O. Mariusza, który głosi Siłowo Boże i odprawi nam sumę odpustowa. Witam serdecznie wszystkich Parafian i Gości i życzę opieki Matki Bożej Bolesnej nie tylko w tym trudnym czasie, ale zawsze w naszym życiu.
  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem..
  1. W poniedziałek, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim..
  1. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Spotykamy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , aby wypraszać potrzebne nam łaski.
  1. W czwartek będą zbierane elektrośmieci w naszej Parafii, które proszę składować jak zwykle na parkingu przy kościele w Laskowicach. Odbiór śmieci o godz. 16.00.
  1. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.
  1. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się przy remoncie naszego kościoła i pomagali przy koniecznych pracach.
  1. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na remonty obiektów diecezjalnych. Kolekta z przyszłej niedzieli na zakup węgla do Laskowic. Informuję, że ostatnia kolekta na stary kościół wyniosła L. 2260. 01 zł T. 678.12 zł. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary na ten cel.

 

Podkategorie

Copyright © Parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

created by TOMP