Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

w okresie od 5 sierpnia 2018 do 12 sierpnia 2018

Niedziela 5 sierpnia 2018 XVIII Niedziela Zwykła.

07:30

Za + szwagra Ericha Jagiella w IV rocznicę odejścia do domu Ojca + męża i Ojca Jana Jagiella ++ teściów ++ rodz. Stefanię i Jerzego Czaplik ++ z rodziny i pokrew./L/

09:00

Za Parafian./L/

10:30

Za + Marię w dniu Urodzin + syna Szymona./T/

Poniedziałek 6 sierpnia 2018 Święto Przemienienia Pańskiego.

18:00

Za + męża i Ojca Konrada Freier ++ Jego rodziców Marię i Antoniego Freier + Ojca Józefa Sygulka ++ dziadków ++ z pokrew. Freier, Sygulka./L/

Wtorek 7 sierpnia 2018

Za + Jerzego Trocha w 30 dniu po odejściu do domu Ojca./L/

Środa 8 sierpnia 2018 Św. Dominika.

Za + Krystynę + Jej męża Lothara. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 9 sierpnia 2018 Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża.

Za + Liliannę Iwanicką w 30 dniu po Jej odejściu do domu Ojca./L/

Piątek 10 sierpnia 2018 Święto Św. Wawrzyńca.

17:00

Za + teściów./T/

18:00

Za ++ Wawrzyńca i Elżbietę Dziadek ++ braci Józefa i Karola + męża Józefa Sladek + Justynę Dziadek ++ z rodzin Sladek, Dziadek, Holik./L/

Sobota 11 sierpnia 2018 Św. Klary.

08:00

Za + męża Franciszka Matysiok w VII rocznicę odejścia do domu Ojca ++ Jego rodziców + brata ++ Franciszkę i Piotra Lempik, córkę Annę + syna Gerharda + szwagra Gerharda ++ z pokrew./L/

11:00

Ślub rzymski Sebastian Smuk - Justyna Kubis./L/

14:00

Chrzest dziecka: Ludwik Kubas, /L/

16:00

Okazja do spowiedzi przed odpustem./L/

Niedziela 12 sierpnia 2018 XIX Niedziela Zwykła. Odpust Św. Wawrzyńca w Laskowicach.

07:30

Za + Barbarę Gawlik w 30 dniu po Jej odejściu do domu Ojca./L/

09:00

Za + męża Waldemara Smyrek ++ z pokrew. z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące./T/

11:00

Suma odpustowa: Ku czci Św. Wawrzyńca o Bożą opiekę i błogosławieństwo w int. Parafian i Gości./L/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
  1. W sierpniu wielu chrześcijan bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili odpust w „ starym” kościele. Okazja do spowiedzi w sobotę od 16.00. Będzie spowiadał obcy ksiądz.

Także w tym tygodniu będziemy musieli się przenieść do starego kościoła, bo będą montowane okna w nowym kościele, które będą uchylne.

5 Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na seminarium, przed kościołem na dach do starego kościoła. Bóg zapłać za ofiary, kolekta z przyszłej niedzieli na Wydział Teologiczny.

Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Tilszner, zam. Laskowice

Justyna Tomala zam. Mechnica

Opiece Matki Bożej polecam solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia, jak i wszystkich Parafian i Gości.