Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

w okresie od 15 września 2019 do 22 września 2019

Niedziela 15 września 2019 ODPUST PARAFIALNY W TUŁACH.

07:30

Za ++ fundatorów i dobrodziejów naszej świątyni./T/

09:00

Za Parafian./L/

11:00

Suma odpustowa: Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej o Jej wstawiennictwo u Boga w intencji Parafian i Gości./T/

Poniedziałek 16 września 2019 Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana

18:00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i dalszą Bożą opiekę w rodzinie Komor./L/

Wtorek 17 września 2019

Za + Jadwigę Różyczka z okazji Urodzin./L/

Środa 18 września 2019 Święto Św. Stanisława Kostki. Msza szkolna w Laskowicach.

18:00

Za ++ rodz. Rozalię i Jana Plewnia ++ Annę i Maksymiliana Bański + brata Helmuta + bratową Różę + szwagierkę Elżbietę ++ 3 szwagrów ++ dziadków ++ z pokrew. Plewnia, Bański. Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 19 września 2019

Za + Jadwigę Slabik i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Piątek 20 września 2019 Św. Andrzeja Kim Teagona i Pawła Chong Hasanga

17:00

Za dusze w czyśćcu cierpiące - ofiara ze skarbonki./T/

18:00

Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem M B N P z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo w rodzinie./L/

Sobota 21 września 2019 Św. Mateusza Apostoła.

08:00

Za dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Niedziela 22 września 2019 XXV Niedziela Zwykła.

07:30

Za żyjących i ++ Parafian./L/

09:00

Za + męża Józefa Sladek w rocznicę odejścia do domu Ojca ++ rodziców z obu stron ++ braci i siostry + Justynę Dziadek ++ z pokrew./L/

10:30

Do Anioła Stróża o Bożą opiekę dla Natalii Rostek w I rocznicę Chrztu Świętego./T/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii święto patronalne naszego kościoła ku czci Matki Bożej Bolesnej. Witam serdecznie wszystkich Parafian i gości. Szczególnie witam O. Ryszarda, który głosi nam Słowo Boże i będzie sprawował Sumę odpustową. Życzę wszystkim obfitości Bożych łask, które nam wyprasza Maryja.
  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony, jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  1. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

4. Na szczególny dzień modlitwy w intencji dzieci i młodzieży zapraszam w święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września o godz. 18.00. Będzie to Msza szkolna zamiast piątku.

5. W nowym roku duszpasterskim rozpoczynamy przygotowania do sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Spotkanie pierwsze klasy VI w sobotę po mszy porannej.

6. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na bieżące potrzeby Parafii. Kolekta z przyszłej niedzieli na remonty obiektów diecezjalnych. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

Od wtorku Msze Św. i nabożeństwa z powodu malowania kościoła do odwołania w starym kościele.

7. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitewnej pamięci i składam najlepsze życzenia.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożych łask w nowym tygodniu.