Parafia pw. Matki Boskiej Bolesnej w Tułach

w okresie od 31 maja 2020 do 7 czerwca 2020

Niedziela 31 maja 2020 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

07:30

Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o ustanie epidemii./L/

09:00

Za + szwagra Herberta Gasyn w kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca + męża Gintra ++ teściów ++ rodz. Marię i Teodora Świgoń ++ z pokrew./T/

11:00

Suma odpustowa: Do Bożej Opatrzności o dar zdrowia i Boże błogosławieństwo w intencji Parafian./L/

14:00

Nabożeństwo majowe./L/

15:00

Nabożeństwo majowe./T/

Poniedziałek 1 czerwca 2020 NMP Matki Kościoła.

18:00

Za + Matkę Marię Faltin w rocznicę odejścia do domu Ojca + Ojca Augustyna + męża Henryka Kubas ++ Jego rodziców ++ z pokrew./L/

Wtorek 2 czerwca 2020

18:00

Za + Joachima Mecha w rocznicę odejścia do domu Ojca + Matkę Renatę ++ z pokrew.i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

Środa 3 czerwca 2020 Św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

18:00

Za + żonę i Matkę Renatę Jagiella + Jej Matkę Urszulę + brata Krystiana + Ojca Józefa Jagiella ++ dziadków ++ ciocię Gertrudę i Anielę + Krzysztofa Bursy ++ z pokrew./Nowenna do M B N P./L/

Czwartek 4 czerwca 2020 Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Za + Gertrudę Szweda w 30 dniu po odejściu do domu Ojca./L/

Piątek 5 czerwca 2020 I Piątek miesiąca. Msze szkolne.

17:00

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa./T/

W intencjach czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa./L/

Sobota 6 czerwca 2020

08:00

Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii./L/

Niedziela 7 czerwca 2020 Niedziela Trójcy Świętej.

07:30

Za + Gertrudę Szweda. Zmiana tajemnic Różańca Świętego./L/

09:00

Za + Ojca Gerharda Lempik ++ rodz. Gertrudę i Ewalda Cieplik + Gertrudę Różyczka ++ z pokrew. Cieplik, Lempik i dusze w czyśćcu cierpiące./L/

10:30

Za + Gertrudę Wasser w I rocznicę odejścia do domu Ojca./T/

14:00

Nieszpory niedzielne./L/

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

W kościele w Laskowicach przypada odpust i 25 rocznica konsekracji naszego kościoła. Dziękujemy Bogu i ludziom za ten dar, dlatego w czasie Eucharystii będziemy modlić się za żyjących i zmarłych fundatorów naszego kościoła.

1. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza Św. dla rolników z naszego rejonu w Oleśnie o godz. 10.00. Także jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  1. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię.
  2. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

W katedrze opolskiej o godz. 10.00 poświęcenie olejów Krzyżma i Chorych.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przed Mszą Świętą okazja do spowiedzi św. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.

W I Piątek mogę odwiedzić chorych z sakramentami, proszę indywidualnie o zgodę na odwiedziny chorego w domu zachowując wszelkie środki sanitarne obowiązujące.

Dzisiaj po nabożeństwie w Tułach zapraszam rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. na spotkanie celem omówienia całej sytuacji.

1. Kolektę przeznaczamy na cele parafialne, z przyszłej niedzieli na Seminarium w Opolu. Bóg zapłać za ofiary. Od przyszłego tygodnia będzie już wydany nowy folder z Mszami Świętymi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Serdecznie dziękuję Fabianowi i Marcelowi Cygan za wymycie schodów i kostki przy kościele.